Verkeer

 

Categorie 1

2013201420152016201720182019
Januari322.008368.745361.081388.840459.842522.145531.552
Februari315.633357.003362.312417.108466.633517.386528.053
Maart365.618396.759435.395451.445563.874594.826571.144
April421.345423.676454.278489.432516.712585.240638.911
Mei425.713481.767446.845491.088565.910628.401
Juni403.755483.394471.740508.980620.701623.755
Juli372.468395.449444.748447.593496.181589.500
Augustus395.150418.167445.566524.722539.323650.510
September392.588428.429465.080533.685556.936610.192
Oktober427.028416.385482.696534.117609.526672.373
November373.638361.690414.952487.253573.831578.328
December339.677353.319388.241451.952478.337505.602
Totaal4.554.6214.884.7835.165.5985.726.2156.447.8067.078.258

Categorie 2

2013201420152016201720182019
Januari212.629238.102237.345250.148306.277331.405345.532
Februari205.197227.216243.466271.656302.424318.484337.744
Maart225.861252.280279.363290.023364.573360.778364.193
April255.112262.883279.857293.626298.600335.054372.474
Mei255.743274.802264.144296.956354.133362.829
Juni236.516281.016299.367321.379364.745363.974
Juli231.745252.316274.428268.533288.167352.381
Augustus222.810229.090245.877295.542311.241352.656
September233.003260.702280.793316.211327.973332.743
Oktober260.649264.382283.749312.926360.887402.407
November236.889223.711265.939315.193348.068356.093
December217.330234.556255.303298.144293.928306.855
Totaal2.793.4743.001.0563.206.3983.530.3373.921.0164.175.659

Totaal Verkeer

2013201420152016201720182019
Januari534.627606.847598.426638.988766.119853.550877.084
Februari520.830584.219605.778688.764769.057835.870865.797
Maart591.479649.039714.758741.468928.447955.604935.337
April676.457686.559734.135783.058815.312920.2941.011.385
Mei681.456756.569710.989788.044920.043991.230
Juni640.271764.410771.107830.359985.446987.729
Juli604.213647.765719.176716.126784.348941.881
Augustus617.960647.257691.443820.264850.5641.003.166
September625.591689.131745.873849.896884.909942.935
Oktober687.677680.767766.445847.043970.4131.074.780
November610.527585.401680.891802.446921.899934.421
December557.007587.875643.544750.096772.265815.798
Totaal7.348.0957.885.8398.371.9969.256.55210.368.82211.253.917

Analyse totaal verkeer 2018 – vergelijking met 2017

De verkeerscijfers 2019 per kwartaal met de procentuele verschillen in vergelijking met 2018. 

 

Q1: + 1,3 %

In het eerste  kwartaal ivan 2019 maakten 2,678 miljoen voertuigen gebruik van Liefkenshoektunnel. In de vergelijkbare periode van 2018 werden er 2,645 miljoen passages geregistreerd. Een globale verkeerstoename van + 1,3 %.

De positieve groei van het het aantal vrachtwagentransporten bedraagt + 3,6 %.  Het aantal doortochten met personenwagens blijft gelijk. 

De Liefkenshoektunnel werd in Q1 8 maal tolvrij gemaakt ten opzichte van 6 keer in 2018. De totale periode schaduwtolrijden in 2019 bedraagt 36 uren. In 2018 slechts 12 uren. Om dringende herstelingswerken uit te voeren op de E17 ter hoogte van Zwijndrecht werd de tunnel op 28 januari 18 uren tolvrij gemaakt richting Gent. Vandaar het verschil. 

Het aantal uren file op het tolplein en in de tunnel is Q1 is afgenomen. Met - 10 %. De gemiddelde duur van structurele file tijdens de avondspits is eveneens gedaald met een half uur. Het uur waarop de file ontstaat is ongewijzigd (15u30).  De files lossen echter sneller op (17u30 in plaats van 18u00). 

Kerncijfers 2018

Download hier de kerncijfers 2018.

Vragen?

Heb je specifieke vragen over verkeer dan kan je terecht bij dhr. Marc Persoon, Operationeel manager, op het telefoonnummer +32 3 570 98 00.