Verkeer

 

Categorie 1

2013201420152016201720182019
Januari322.008368.745361.081388.840459.842522.145531.552
Februari315.633357.003362.312417.108466.633517.386528.053
Maart365.618396.759435.395451.445563.874594.826571.144
April421.345423.676454.278489.432516.712585.240638.911
Mei425.713481.767446.845491.088565.910628.401629.215
Juni403.755483.394471.740508.980620.701623.755612.202
Juli372.468395.449444.748447.593496.181589.500
Augustus395.150418.167445.566524.722539.323650.510
September392.588428.429465.080533.685556.936610.192
Oktober427.028416.385482.696534.117609.526672.373
November373.638361.690414.952487.253573.831578.328
December339.677353.319388.241451.952478.337505.602
Totaal4.554.6214.884.7835.165.5985.726.2156.447.8067.078.258

Categorie 2

2013201420152016201720182019
Januari212.629238.102237.345250.148306.277331.405345.532
Februari205.197227.216243.466271.656302.424318.484337.744
Maart225.861252.280279.363290.023364.573360.778364.193
April255.112262.883279.857293.626298.600335.054372.474
Mei255.743274.802264.144296.956354.133362.829371.818
Juni236.516281.016299.367321.379364.745363.974343.322
Juli231.745252.316274.428268.533288.167352.381
Augustus222.810229.090245.877295.542311.241352.656
September233.003260.702280.793316.211327.973332.743
Oktober260.649264.382283.749312.926360.887402.407
November236.889223.711265.939315.193348.068356.093
December217.330234.556255.303298.144293.928306.855
Totaal2.793.4743.001.0563.206.3983.530.3373.921.0164.175.659

Totaal Verkeer

2013201420152016201720182019
Januari534.627606.847598.426638.988766.119853.550877.084
Februari520.830584.219605.778688.764769.057835.870865.797
Maart591.479649.039714.758741.468928.447955.604935.337
April676.457686.559734.135783.058815.312920.2941.011.385
Mei681.456756.569710.989788.044920.043991.2301.001.033
Juni640.271764.410771.107830.359985.446987.729955.524
Juli604.213647.765719.176716.126784.348941.881
Augustus617.960647.257691.443820.264850.5641.003.166
September625.591689.131745.873849.896884.909942.935
Oktober687.677680.767766.445847.043970.4131.074.780
November610.527585.401680.891802.446921.899934.421
December557.007587.875643.544750.096772.265815.798
Totaal7.348.0957.885.8398.371.9969.256.55210.368.82211.253.917

Analyse totaal verkeer 2018 – vergelijking met 2017

De verkeerscijfers 2019 per kwartaal met de procentuele verschillen in vergelijking met 2018. 

 

Q2: + 2,4 %

In het tweede kwartaal zijn 2,96 miljoen doortochten aan Liefkenshoektunnel geregistreerd. In dezelfde periode van 2017 bedroeg dat aantal 2,89 miljoen. Bijgevolg een toename van +2,4 %. Het aantal passages personen – en vrachtvervoer stijgen in dezelfde mate.

Waar vóór de zogenaamde “knip van de leien” in juni 2017 de trimesteriele groei van vracht- en personenwagenverkeer quasi steeds gelijk was, werd na de knip de procentuele toename van het aantal doortochten met personenwagens groter dan de stijging van het aantal passages met vrachtwagens. De laatste 2 kwartalen wordt vastgesteld dat voormelde trend zich terug heeft hersteld en de procentuele stijging voor beide voertuigcategorieën opnieuw gelijk is.

De Liefkenshoektunnel werd in Q2 6 keer tolvrij gemaakt voor een totale periode van 16,5 uren. In Q2 van vorig jaar bedroeg de tolvrije periode  52 uren (waarvan 41 uren ten gevolge problemen met de verlichtingsarmaturen in de Kennedytunnel) .

Het aantal uren file op het tolplein en in de tunnel is ook in Q2 afgenomen. Met – 20 %! De gemiddelde duur van structurele file tijdens de avondspits is echter ongewijzigd gebleven. Het moment waarop de files gemiddeld ontstaan is vervroegd ( 14u55 i.p.v. 15u20) maar de files zijn 20 minuten vroeger opgelost (18u00 in plaats van 18u20).

 

Q1: + 1,3 %

In het eerste  kwartaal ivan 2019 maakten 2,678 miljoen voertuigen gebruik van Liefkenshoektunnel. In de vergelijkbare periode van 2018 werden er 2,645 miljoen passages geregistreerd. Een globale verkeerstoename van + 1,3 %.

De positieve groei van het het aantal vrachtwagentransporten bedraagt + 3,6 %.  Het aantal doortochten met personenwagens blijft gelijk. 

De Liefkenshoektunnel werd in Q1 8 maal tolvrij gemaakt ten opzichte van 6 keer in 2018. De totale periode schaduwtolrijden in 2019 bedraagt 36 uren. In 2018 slechts 12 uren. Om dringende herstelingswerken uit te voeren op de E17 ter hoogte van Zwijndrecht werd de tunnel op 28 januari 18 uren tolvrij gemaakt richting Gent. Vandaar het verschil. 

Het aantal uren file op het tolplein en in de tunnel is Q1 is afgenomen. Met - 10 %. De gemiddelde duur van structurele file tijdens de avondspits is eveneens gedaald met een half uur. Het uur waarop de file ontstaat is ongewijzigd (15u30).  De files lossen echter sneller op (17u30 in plaats van 18u00). 

Kerncijfers 2018

Download hier de kerncijfers 2018.

Vragen?

Heb je specifieke vragen over verkeer dan kan je terecht bij dhr. Marc Persoon, Operationeel manager, op het telefoonnummer +32 3 570 98 00.