Verkeer

 

Categorie 1

201620172018201920202021
Januari388.840459.842522.145531.552553.141384.833
Februari417.108466.633517.386528.053528.181366.648
Maart451.445563.874594.826571.144404.712447.966
April489.432516.712585.240638.911226.218424.294
Mei491.088565.910628.401629.215302.469462.636
Juni508.980620.701623.755612.202491.173
Juli447.593496.181589.500606.422551.688
Augustus524.722539.323650.510652.586498.142
September533.685556.936610.192625.585529.124
Oktober534.117609.526672.373691.957477.712
November487.253573.831578.328574.034376.043
December451.952478.337505.602522.051375.090
Totaal5.726.2156.447.8067.078.2587.183.7125.313.693

Categorie 2

201620172018201920202021
Januari250.148306.277331.405345.532362.125329.630
Februari271.656302.424318.484337.744342.180322.166
Maart290.023364.573360.778364.193338.650393.373
April293.626298.600335.054372.474274.168356.051
Mei296.956354.133362.829371.818278.475352.189
Juni321.379364.745363.974345.151346.288
Juli268.533288.167352.381356.572356.076
Augustus295.542311.241352.656339.124321.787
September316.211327.973332.743347.042372.606
Oktober312.926360.887402.407397.508370.684
November315.193348.068356.093337.165330.203
December298.144293.928306.855321.924333.684
Totaal3.530.3373.921.0164.175.6594.236.2474.027.106

Totaal Verkeer

201620172018201920202021
Januari638.988766.119853.550877.084915.266714.463
Februari688.764769.057835.870865.797870.361691.197
Maart741.468928.447955.604935.337743.362841.339
April783.058815.312920.2941.011.385500.386789.345
Mei788.044920.043991.2301.001.033580.944814.825
Juni830.359985.446987.729957.353837.461
Juli716.126784.348941.881962.994907.764
Augustus820.264850.5641.003.166991.710819.929
September849.896884.909942.935972.627901.730
Oktober847.043970.4131.074.7801.089.465848.576
November802.446921.899934.421911.199706.246
December750.096772.265812.457843.975708.774
Totaal9.256.55210.368.82211.253.91711.419.9599.340.799

Analyse totaal verkeer 2021 – vergelijking met 2020

De verkeerscijfers 2021 per kwartaal met de procentuele verschillen in vergelijking met 2020.

Q1: - 11,4 %

De cijfers van Q1 worden vanzelfsprekend opnieuw sterk beïnvloed door de situatie rond COVID-19.

In de eerste 2 maanden van 2021 bedroeg de gemiddelde afname van het verkeer ten opzichte van de pré-corona maanden januari en februari van 2019 - 22 %. Het aantal personenwagendoortochten daalde met - 30 %. Het vrachtverkeer gemiddeld met - 8 %. Maart daarentegen kende wel een groei van het verkeersaanbod van + 13 % in vergelijking met maart 2020 (met de start van de eerste lockdown op 13 maart.) De toename was het grootst bij het vrachtverkeer: + 16 %. Het personenwagenverkeer groeide met + 11 %.

Mede door de verkeersafname is het totaal aantal file-uren in Q1 van 2021 afgenomen met - 36 % ten opzichte van 2020. Van 118 file-uren in 2020 naar 76 in 2021.

Liefkenshoektunnel werd in Q1 17 uren tolvrij gemaakt. Tijdens voormelde tijdspanne maakten 22.573 voertuigen gebruik van de tunnel.

Kerncijfers 2020

Download hier de kerncijfers van 2020.

Vragen?

Heb je specifieke vragen over verkeer dan kan je terecht bij dhr. Marc Persoon, algemeen manager, op het telefoonnummer +32 3 570 98 07.